Sct. Olai kirkegårdsforvaltning søger en elev til vores Kirkegårde på Vestsjælland snarest.

Vi søger en anlægsgartnerelev med godt humør, der brænder for faget. Til gengæld tilbyder vi en elevplads med stor og bred faglighed inden for det grønne område. Vi har primært grønne opgaver og kun få belægningsopgaver. Vi er en arbejdsplads, der tænker grønt, går op i biodiversitet og er kvalitetsbevidste.

Sct. Olai kirkegårdsforvaltning drifter 21 kirkegårde og vi er ca. 40 ansatte.

Arbejdstiden er mandag til torsdag kl. 7-15 og fredag kl. 7 – 13,00.

Som elev bliver du tilknyttet en primær gartner, som sammen med kirkegårdsassistenten eller gartnerformanden vil udarbejde en passende arbejdsplan.

Du vil indgå i alle opgaver på kirkegården, i al slags vejr.

Mulige interesserede kan læse mere om kirkegården på www.kalundborgkirkegård.dk.

Krav til stillingen er et gyldigt kørekort minimum B, samt ren straffe- og børneattest.

Ansøgninger sendes til kirkegårdsleder Steen Hendriksen på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ansøgningsfrist er hurtigst muligt. Vi forventer at holde løbende samtaler.

For yderligere spørgsmål kan du kontakte:

Kirkegårdsleder Steen Hendriksen på 21176545.

Ansættelse og aflønning sker efter Fællesoverenskomsten mellem Finansministeriet og Offentlige Ansattes Organisationer (OAO-S), samt Organisationsaftalen for landbrugsmedhjælpere, gartneriarbejdere, gartnere og forsøgsmedarbejdere indgået mellem Finansministeriet og Fagligt Fælles Forbund (3F). Aftalerne kan ses på www.folkekirkenspersonale.dk.

Vi bruger cookies for at forbedre brugeroplevelsen på hjemmesiden. Denne information deles med tredjepart. Ved fortsat brug af websiden godkender du cookiepolitikken. Se mere om cookies, hvordan de bruges og hvordan du kan slette dem i vores Cookies politik.

Jeg accepterer cookies fra denne hjemmeside.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk